Tło slidera

Testery discharge

Strona główna » Systemy testowe » Testery discharge

Co to jest Discharge?

Discharge to rozładowanie ładunków, które mogłyby uszkodzić urządzenie testowe lub powodować zagrożenie dla operatora. W ten sposób potencjał jest rozładowywany, a produkt jest przygotowywany do bezpiecznego przeprowadzenia dalszych testów. Pozwala to zapewnić bezpieczne, skuteczne testowanie oraz zapobiec niepotrzebnym stratom spowodowanym awariami urządzeń testowych.

Na czym polega?

Discharge (a więc w wolnym tłumaczeniu rozładowanie) wykonywane jest przy pomocy rezystorów o dużej mocy. Powodują one wyczyszczenia ładunków znajdujących się na płytce PCB. Następuje ściągnięcie potencjału z płytki, co jest kluczowe, ponieważ kondensatory mogą gromadzić duże napięcia, prowadząc do porażenia operatora.

Kiedy stosuje się Discharge?

Discharge stosuje się podczas produkcji urządzeń elektronicznych. Dokładniej mówiąc, jest on wykorzystywany, kiedy na produkcie występują komponenty, które posiadają ładunek elektryczny. Rozładowanie ładunku, stosuje się aby móc bez problemu przeprowadzać dalsze testy. Powinno ono być kluczowe dla każdej firmy, która zajmuje się produkcją tego typu urządzeń.

Dlaczego warto wykonać Discharge – największe zalety

Rozładowanie napięcia z płytki PCB to niezbędny krok na drodze do dalszych testów. Jego pominięcie może mieć poważne konsekwencje w postaci porażenia operatora oraz uszkodzenia urządzenia testowego, w związku z czym należy o nim pamiętać.

Wczesne unikanie problemów

Problemów lepiej unikać niż je rozwiązywać. W związku z tym warto wykonać Discharge i od razu zapewnić sobie, że podczas kolejnych etapów nie dojdzie do stresujących sytuacji oraz awarii

Zapewnienie bezpieczeństwa

Discharge, czyli rozładowanie ładunków, zapewnia bezpieczeństwo podczas dalszych testów, urządzenia elektronicznego.

Niższe koszty

Nierozładowane ładunki na płytce mogą spowodować awarię sprzętu, a więc dodatkowe i niepotrzebne koszty. Dzięki Discharge urządzenie przejdzie kolejne testy bez szwanku.

Wyższa efektywność

Korzystanie z dedykowanych urządzeń do Discharge umożliwia efektywne rozładowywanie większej ilości urządzeń elektronicznych w krótszym czasie.

Oferta Intech - discharge

Potrzeby i wymagania każdej firmy są inne, dlatego do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Korzystamy z wiedzy i umiejętności nabytych na przestrzeni wielu lat obecności w branży, aby skutecznie realizować nawet bardzo wymagające projekty. W swojej pracy kładziemy nacisk na terminowość oraz transparentność.

Skontaktuj się z nami

Oferujemy najwyższą jakość naszych usług. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie.

Zadzwoń: +48 55 621 10 42
Napisz maila: biuro@intech-24.pl
Napisz przez formularz kontaktowy

Pytania i Odpowiedzi

Dlaczego Discharge jest niezbędny?

Nawet przy zachowaniu największej ostrożności i optymalizacji procesów produkcyjnych, podczas testowania urządzenia może dojść do awarii, jeśli nie zostaną wcześniej rozładowane ładunki na płytce PCB. Awarie kolejnych urządzeń testowych opóźnią produkcję i spowodują liczne straty. Discharge pozwala wykluczyć taką ewentualność, a zamiast tego wyczyścić ładunki z płytki już na wczesnym etapie. Podczas dalszych testów nie powinny dzięki temu nastąpić żadne nieprawidłowości związane z ładunkami.

Komu potrzebny jest Discharge?

Discharge może sprawdzić się u producentów różnego rodzaju urządzeń elektronicznych, jako część działań mających na celu zapewnienie bezpiecznego i wydajnego przeprowadzania testów. Jeśli w urządzeniu występują komponenty posiadające ładunki, ich pełne rozładowanie przed przeprowadzaniem dalszych testów różnego rodzaju jest kluczowe. W ten sposób można uniknąć późniejszych problemów. Indywidualne dopasowanie oferowanych produktów do okoliczności pozwala znaleźć optymalne, skuteczne rozwiązania dla wszystkich klientów.

Co jest niezbędne do przeprowadzenia Discharge?

Skuteczne przeprowadzenie Discharge wymaga posiadania wysokiej klasy sprzętu – specjalnych urządzeń odprowadzających ładunki z komponentów, które je zawierają. Powinny one być indywidualnie dostosowane do potrzeb danej firmy, tak aby zagwarantować jak najwyższą skuteczność i jak największą wydajność. Oferujemy stworzenie dedykowanych urządzeń i oprogramowania, które zapewnią efektywne rozładowanie ładunków na dużej ilości płytek PCB w krótkim czasie. Jesteśmy otwarci na wszelkie pomysły, propozycje oraz potrzeby wskazywane przez naszych klientów, a naszym priorytetem jest zawsze spełnienie wszystkich ich wymagań.

Intech - testery najwyższej jakości

Szybko i skutecznie

Discharge zapewnia oszczędność pieniędzy, jako że nie trzeba się martwić o uszkodzenie urządzeń elektronicznych podczas testów. Szybkie i sprawne rozładowanie ładunków z płytek PCB pozwala na uniknięcie opóźnień i błyskawiczne przechodzenie do kolejnych etapów testowania.

Intuicyjna obsługa

Testery tworzymy z myślą o intuicyjnej, bezstresowej obsłudze, a jednocześnie jak najwyższej wydajności i skuteczności. Zapewniamy pełne bezpieczeństwo i bezawaryjność urządzeń dzięki nowoczesnym rozwiązaniom konstrukcyjnym, wykorzystaniu odpowiednich materiałów i bezbłędnej produkcji

Testery skrojone pod potrzeby

Doskonale wiemy, że nie w każdej branży i firmie sprawdzą się te same rozwiązania. W związku z tym oferujemy testery skrojone pod potrzeby danego przedsiębiorstwa. Przed ich stworzeniem omawiamy wszystkie szczegóły z klientem, tak aby ostateczny produkt był idealnie dopasowany do jego potrzeb oraz wymagań

Terminowość i rzetelność

Kładziemy nacisk na rzetelne, profesjonalne podejście i zapewnienie jak najwyższych standardów obsługi klienta. Nasz zespół składa się z wykwalifikowanych specjalistów, posiadających ogromną wiedzę i wieloletnie doświadczenie. Dzięki temu zlecenia realizujemy szybko i sprawnie, w terminie ustalonym z klientem