Tło slidera

Testery FCT - Functional Testers

Strona główna » Systemy testowe » Testery FCT

Do czego służą testery FCT?

Testery funkcyjne (określane często skrótem FCT, pochodzącym od angielskiej frazy Functional Testers) mają za zadanie skutecznie symulować działanie urządzenia w jego docelowym obszarze roboczym. W trakcie symulacji testowej weryfikowane są między innymi moc i napięcia oraz funkcjonalność produktu, brane są pod uwagę możliwe czynniki zewnętrzne, np. takie jak ingerencja użytkownika w urządzenie. Pozwala to na efektywną i wydajną weryfikację PCB pod kątem poprawnego spełniania zamierzonych funkcji.

Tester FCT - jak działa

Wydajne i szybkie testy FCT działają na podstawie indywidualnie przygotowanego oprogramowania, a także skryptów testowych skrojonych pod konkretne okoliczności. Dzięki temu możliwe jest precyzyjne odwzorowanie warunków, w jakich urządzenie będzie musiało funkcjonować po zakupie przez konsumenta.

Oferujemy wykonanie nie tylko samych testerów, ale również pozostałych komponentów, tak, aby rozpoczęcie testowania mogło mieć miejsce jak najszybciej. Przed rozpoczęciem pracy zawsze w pierwszej kolejności ustalamy z klientem jego potrzeby i oczekiwania, tak, aby efekt końcowy mógł w stu procentach je spełniać.

Zalety testerów FCT

  • elastyczność w dopasowywaniu testerów do potrzeb firmy,
  • skuteczne wykrywanie nieprawidłowości,
  • zadowolenie użytkownika (brak problemów i usterek podczas użytkowania),
  • możliwość przetestowania działania produktu w konkretnych scenariuszach,
  • rozbudowane, a jednocześnie przejrzyste i zrozumiałe raportowanie wyników.

Testery ICT - jakie dają korzyści?

Optymalizacja czasu pracy

Testery FCT optymalizują i automatyzują proces weryfikacji poprawności działania produktu w docelowych warunkach. Oszczędzają tym samym czas pracowników działu kontroli jakości.

Ograniczenie strat

Skuteczne wykrywanie problemów z funkcjami urządzenia pozwala ograniczyć straty związane z wadliwymi produktami . Testery FCT pozwalają więc na oszczędność pieniędzy i czasu

Bezawaryjność

Testery funkcyjne naszej produkcji wyróżniają się wysokim stopniem bezpieczeństwa i prostotą obsługi. Charakteryzuje je również bezawaryjność.

Funkcjonalne sprawdzenie produktu

Testery FCT umożliwiają zweryfikowanie, jak dane urządzenie zachowuje się w przewidzianych dla niego okolicznościach i wykrycie błędów w jego funkcjonowaniu

Oferta Intech - testery FCT

Zautomatyzuj proces testowania płytek PCB za pomocą skutecznych, wydajnych testerów FCT dopasowanych do potrzeb i oczekiwań Twojej firmy. Postaw na wysoką jakość i doświadczenie.

Skontaktuj się z nami

Oferujemy najwyższą jakość naszych usług. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie.

Zadzwoń: +48 55 621 10 42
Napisz maila: biuro@intech-24.pl
Napisz przez formularz kontaktowy

Pytania i Odpowiedzi

Czym testery ICT różnią się od testerów FCT?

Testery FCT i ICT cieszą się bardzo dużą popularnością, natomiast nie należy stosować tych pojęć zamiennie. Testy funkcyjne mają za zadanie sprawdzić, czy produkt funkcjonuje prawidłowo w takich warunkach, w jakich ma działać docelowo. Z kolei testy ICT nie badają funkcji urządzenia, a jedynie poprawność montażu i parametrów wykorzystywanych komponentów (na przykład rezystancji lub pojemności). Oba te typy testów pełnią istotne, ale nie takie same role w procesie testowania płytek PCB.

Czy wszystkie testery FCT są takie same?

Testery FCT nie są produkowane taśmowo, przygotowuje się je na specjalne zamówienie w oparciu o indywidualne dane uzyskane od klienta. Każdy tester jest więc unikalny. Pozwala to zyskać pewność, że dany tester zostanie idealnie dopasowany do warunków, w których będzie przeprowadzany test produktów, które ma weryfikować. Skuteczna i realistyczna symulacja zachowania urządzenia i poprawności działania wszystkich funkcji zapewnią efektywne identyfikowanie i odsiewanie wadliwych jednostek.

Czy testery FCT są skuteczne?

Wysokiej jakości testery FTC (Functional Testers), które zostały odpowiednio zaprogramowane, wykrywają błędy w funkcjonowaniu urządzeń elektronicznych w określonych warunkach, z bardzo wysoką dokładnością. Dzięki temu można uniknąć dodatkowych kosztów, które powstałyby w przypadku dostrzeżenia problemów dopiero na kolejnych etapach produkcji lub dystrybucji. Co więcej, testery umożliwiają generowanie przejrzystych raportów, które pozwalają uzyskać wiedzę na temat ilości przetestowanych jednostek oraz wykrytych problemów i nie tylko

Intech, czyli testery FCT dla wymagających

Tylko najlepsze materiały

Wysoka jakość testerów FCT znajdujących się w naszej ofercie wynika zarówno z nowoczesnych rozwiązań technologicznych, jak i z zastosowania starannie wyselekcjonowanych materiałów o optymalnych parametrach, w tym również parametrach ESD.

Wytrzymałość i żywotność

Wydajność i efektywność to parametry kluczowe dla każdego przedsiębiorcy. Zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego tworzymy testery FCT tak, aby charakteryzowały się bezawaryjnością i wysoką wytrzymałością.

FCT na indywidualne zamówienie

Niezależnie od rodzaju produkowanych urządzeń czy rozmiaru firmy, dokładamy wszelkich starań aby zapewnić klientowi odpowiednie rozwiązanie. Każdy tester FCT (oraz dedykowane oprogramowanie) jest przygotowywany indywidualnie.

Profesjonalna obsługa

Terminowość, profesjonalizm i rzetelność to aspekty, na które kładziemy największy nacisk przy obsłudze klienta. Dbamy o udzielanie klarownych, zrozumiałych i wyczerpujących odpowiedzi na wszelkie pytania, a także o skuteczne objaśnianie nawet najbardziej złożonych konceptów.