Toczenie CNC

Toczenie CNC – co to jest?

Toczenie CNC polega na skrawaniu materiałów różnego typu za pomocą specjalnej maszyny (tokarki), która wyposażona jest w jeden lub kilka noży tokarskich i sterowana komputerowo. Wykorzystuje się ją do obróbki brył obrotowych. W ten sposób można kształtować między innymi metale oraz tworzywa sztuczne.

Jak działa toczenie CNC?

Podczas toczenia CNC bryła obraca się, a noże tokarskie wykonują ruchy liniowe, skrawając kolejne kawałki aż do uzyskania pożądanego kształtu. Przed rozpoczęciem pracy maszyna jest odpowiednio zaprogramowana, tak aby zapewnić jak najwydajniejszą pracę i pełną zgodność z przedstawionym przez klienta projektem.

Jakie są największe zalety toczenia CNC?

Toczenie CNC charakteryzuje się dużą wydajnością, a przy tym precyzją. Dzięki temu doskonale sprawdza się również przy produkcji masowej. Tokarka działa w sposób zautomatyzowany, co znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia jakichkolwiek błędów czy niedoróbek. To bardzo elastyczny proces - pozwala na szybkie i bezproblemowe skrawanie w celu uzyskania między innymi kształtu stożka, walca, kuli i nie tylko.

Oferta Intech - toczenie CNC

Precyzyjne i szybkie toczenie CNC oparte na potrzebach i wymaganiach klienta. Najwyższa jakość i nowoczesne rozwiązania zapewniające pełną zgodność z przedstawionym projektem.

 

Skontaktuj się z nami!

Oferujemy najwyższą jakość naszych usług. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie.

Zadzwoń: +48 55 621 10 42
Napisz maila: biuro@intech-24.pl
Napisz przez formularz kontaktowy

Pytania i Odpowiedzi

1Dlaczego toczenie CNC jest lepsze od toczenia manualnego?
CNC to skrót od „Computerized Numerical Control”, czyli od komputerowego sterowania urządzeniami numerycznymi. Oznacza to, że proces toczenia (czyli obracania się materiału wobec własnej osi i odkrawania od niego kolejnych kawałków) przeprowadzany jest za pomocą komputera. Maszyna jest programowana, a następnie w sposób automatyczny wykonuje kolejne cięcia, bez konieczności ręcznego sterowania przez pracownika. To szybsza i wydajniejsza, a także bezpieczniejsza metoda, która pozwala zapobiegać wypadkom, błędom i wszelkiego rodzaju niedoskonałościom powstającym w przypadku toczenia manualnego. Pozwala ona na otrzymanie większej ilości precyzyjnie wykonanych elementów, w krótszym czasie.
2Gdzie toczenie CNC jest najczęściej wykorzystywane?
Obróbka toczenie CNC jest często wykorzystywana np. w branży automotive. Za jej pomocą tworzy się zarówno elementy do gotowych pojazdów, jak i części zamienne. Specyfika branży wymaga bardzo dużej dokładności, aby zapewnić użytkownikom bezpieczeństwo, dlatego też toczenie jest dobrym rozwiązaniem. Sprawdza się także w rolnictwie. W tym przypadku precyzja i solidność wykonania również jest kluczowa, zarówno ze względu na bezpieczeństwo, jak i wydajność. Nowoczesne maszyny rolnicze są coraz bardziej zaawansowane technologicznie i wymagają wysokiej jakości komponentów.
3W przypadku jakich materiałów stosuje się toczenie CNC?
Toczenie CNC to metoda, która nie wiąże się z dużymi ograniczeniami. Można ją wykorzystać nie tylko w bardzo wielu branżach, ale także w przypadku różnorodnego typu materiałów. Najczęściej może być kojarzone z różnego rodzaju metalami (na przykład stalą), natomiast istnieje także możliwość skorzystania z tokarki w celu ukształtowania tworzyw sztucznych lub drewna. Bardzo rozbudowana jest także lista elementów, które można w ten sposób otrzymać. Znajdują się na niej między innymi śruby, koła, stożki, walce, osie czy cylindry. W zależności od oczekiwanych rezultatów i zastosowanych materiałów, stosuje się różne metody toczenia.

Dlaczego toczenie CNC przez Intech to dobry wybór?

Nowoczesne zaplecze maszyn

Do toczenia CNC wykorzystujemy jedynie najwyższej klasy tokarki. Dzięki temu efekt końcowy toczenia stoi na najwyższym poziomie. Cały czas śledzimy najnowsze trendy i wdrażamy rozwiązania zapewniające jak najwyższą wydajność.

Realizacja w krótkim terminie

Ustalając szczegóły zlecenia, dbamy o to, aby wyznaczyć termin zgodny z oczekiwaniami i potrzebami klienta. Zastosowanie odpowiednich maszyn, a także doświadczona kadra sprawiają, że realizujemy nawet najbardziej złożone zlecenia w krótkim czasie.

Najwyższe standardy jakości

Na każdym etapie zlecenia, od projektu, przez realizację, po transport, kładziemy nacisk na zapewnienie najwyższych standardów jakości. Łączymy nowoczesne rozwiązania ze sprawdzonymi technikami, aby osiągać jak najlepsze rezultaty.

Profesjonalna obsługa klienta

Nasi eksperci chętnie odpowiadają na wszelkie pytania i w klarowny sposób wyjaśniają nawet najbardziej złożone kwestie. Wiemy, że każdy przedsiębiorca ma inne oczekiwania, w związku z czym zapewniamy indywidualne podejście do zlecenia.