Tło slidera

Testery AOI (inspekcja)

Strona główna » Systemy testowe » Testery AOI

Czym jest inspekcja AOI

AOI (Automatyczna Inspekcja Optyczna) to proces polegający na wizualnej ocenie poprawności montażu elementów obwodu drukowanego, który charakteryzuje się wysoką skutecznością. Wykonuje go maszyna przy minimalnej obsłudze ze strony pracownika, co pozwala na szybkie wykrycie problemów w dużej ilości płytek PCB w krótkim czasie.

Na czym polega inspekcja AOI

Podczas inspekcji AOI tester sprawdza, czy płytka PCB ma jakiejś widoczne wady, niedoskonałości czy błędy montażowe. Jest on w stanie wykryć takie problemy, jak brak niezbędnego komponentu, zwarcia, uszkodzenia mechaniczne obwodu (zarysowania, złamania) czy przerwane obwody. Jak wskazuje jego nazwa, test przebiega automatycznie.

Komu jest potrzebna inspekcja AOI?

Inspekcja AOI przyda się producentom urządzeń elektronicznych, którzy chcą uniknąć niepotrzebnych kosztów, a także zapewnić, że do klientów trafią tylko sprawne produkty. Dzięki testerowi AOI możliwe jest wykrycie wielu nieprawidłowości, już na wczesnym etapie produkcji urządzenia.

Oferta Intech - inspekcja AOI

Nowoczesne testery AOI dopasowane indywidualnie do potrzeb firmy to gwarancja najwyższej jakości i skuteczności. Postaw na urządzenia i oprogramowanie dla wymagających.

Skontaktuj się z nami

Oferujemy najwyższą jakość naszych usług. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie.

Zadzwoń: +48 55 621 10 42
Napisz maila: biuro@intech-24.pl
Napisz przez formularz kontaktowy

Pytania i Odpowiedzi

Czym wyróżniają się testery AOI?

Automatyczna Inspekcja Optyczna to rozwiązanie, które wyróżnia się przede wszystkim dużymi możliwościami i elastycznością zastosowania w różnych aplikacjach, a przy tym wysoką skutecznością. Przeprowadzanie inspekcji wizualnej manualnie jest bardzo czasochłonne i wymaga wielu pracowników w przypadku dużej ilości produktów do przetestowania, co przekłada się na koszty oraz może skutkować kosztownymi pomyłkami. Testery AOI są znacznie wydajniejsze, a więc potrafią zbadać większą ilość produktów np. płytek PCB w krótszym czasie, a jednocześnie charakteryzują się wysoką skutecznością i są w stanie rozpoznać bardzo wiele rodzajów błędów i nieprawidłowości.

Czy testery AOI są trudne w obsłudze?

Jedną z najważniejszych zalet testerów AOI jest łatwość obsługi. Jest to aspekt, na który kładziemy duży nacisk podczas projektowania i późniejszej produkcji tego typu urządzeń. Każda firma może mieć własne wymagania i preferencje, między innymi w zależności od tego, jaki dokładnie produkt wymaga inspekcji i co aktualnie produkuje. W związku z tym kładziemy duży nacisk na zoptymalizowanie Automatycznej Inspekcji Optycznej tak, aby była jak najbardziej wydajna, co jest kluczowym i wartym podkreślenia aspektem.

Jak wygląda proces produkcji testerów AOI?

Każde zlecenie traktujemy indywidualnie, zarówno jeśli chodzi o same urządzenia, jak i oprogramowanie do nich. W związku z tym proces realizacji zamówienia zaczynamy zawsze od omówienia z klientem jego potrzeb, wymagań i oczekiwań. Pomysł przekształcamy w profesjonalny projekt, który po zatwierdzeniu przez zleceniodawcę przechodzi do etapu realizacji. Realizacja odbywa się z wykorzystaniem naszego parku maszyn,a w następnym kroku urządzenie zostaje przetestowane. Ostatni etap to transport urządzenia do klienta. W ten sposób firmy, które nie posiadają możliwości stworzenia platformy testowej samodzielnie, mogą w krótkim czasie cieszyć się testerami idealnie dopasowanymi do swoich potrzeb według własnych preferencji.

Dlaczego warto wybrać Intech

Zaawansowane funkcje

Przy tworzeniu testerów AOI korzystamy z najnowszych i najbardziej zaawansowanych technologii, tak aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty. Stawiamy na nowe technologie i dbamy o ciągły rozwój, dzięki temu tworzymy nowe rozwiązania na potrzeby klientów

Trwała konstrukcja

Nasze testery AOI są projektowane z myślą o intensywnym, a jednocześnie wydajnym użytkowaniu przez długi czas. Charakteryzują się dużą wytrzymałością i żywotnością, co jest możliwe dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości materiałów.

Dedykowane rozwiązania

Oferujemy każdemu klientowi dedykowane rozwiązania, zarówno w zakresie urządzeń, jak i oprogramowania. Dzięki temu jesteśmy w stanie dopasować się w stu procentach do indywidualnych potrzeb każdej firmy.

Profesjonalna obsługa klienta

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, kładąc nacisk na to, aby gotowy produkt całkowicie spełnił jego oczekiwania. Dokładnie omawiamy wszystkie parametry urządzenia i przykładamy dużą uwagę do zapewnienia terminowej realizacji każdego zlecenia.