Tło slidera

Obróbka skrawaniem CNC

Strona główna » Usługi » Obróbka skrawaniem CNC

Czym jest obróbka skrawaniem CNC?

Obróbka skrawaniem CNC to proces ścinania kawałków różnego typu materiałów (m.in. stali, aluminium, tworzywa sztuczne ) w celu uzyskania elementów o ściśle określonych wymiarach. Charakteryzuje się dużą precyzją, dzięki czemu doskonale sprawdza się w branżach, w których bardzo istotna jest pełna zgodność końcowego produktu z projektem.

Na czym polega?

Skrawanie CNC to zautomatyzowany , w ramach którego nowoczesna maszyna szybko i dokładnie wycina pożądany kształt zgodnie z parametrami, które zostały w niej zaprogramowane. Oferujemy szybką i sprawną obróbkę skrawaniem CNC różnorodnych materiałów, dopasowaną indywidualnie do potrzeb każdego klienta.

Obróbka skrawaniem CNC - jakie są rodzaje?

Można wyróżnić dwa główne rodzaje obróbki skrawaniem CNC – toczenie CNC oraz frezowanie CNC.

Toczenie CNC

Podczas procesu toczenia surowiec jest obracany i obrabiany za pomocą nieruchomego noża tokarskiego. Ta skuteczna i wydajna metoda pozwala na precyzyjne dopasowanie do projektu brył obrotowych, a więc na wydajną produkcję elementów kulistych, stożkowych, walcowych i nie tylko.

Frezowanie CNC

W trakcie frezowania materiał jest cięty poprzez noże wykonujące ruchy obrotowe. W ten sposób można kształtować powierzchnie płaskie i tworzyć wszelkiego rodzaju gwinty, koła zębate czy rowki. Frezowanie jest bardzo uniwersalną metodą, która sprawdzi się przy wielu typach materiałów.

Jakie są zalety obróbki skrawaniem CNC?

Profesjonalna obróbka skrawaniem CNC pozwala na uzyskanie idealnie precyzyjnych elementów, nawet w przypadku nietypowych wymiarów. Jednocześnie wyróżnia się ona dużą wydajnością, przez co cieszy się popularnością m.in. w branży elektronicznej. Działanie maszyny można dopasować do indywidualnego projektu, tak aby uzyskać optymalne rezultaty.

Jakie materiały obrabiamy ?

    • Za pomocą obróbki skrawaniem CNC można stworzyć potrzebne elementy z materiałów o różnorodnych właściwościach, takich jak:

Jakie jest zastosowanie obróbki skrawaniem CNC?

Obróbka skrawaniem CNC wykorzystywana jest między innymi w lotnictwie, energetyce, elektronice oraz motoryzacji. Przekształcenie surowca w gotowy element poprzez jego skrawanie, czyli usuwanie mniejszych kawałków, pozwala uzyskać przykładowo, precyzyjnie wycięte koła zębate, wałki, gwinty, kule i wiele innych.

Oferta Intech - obróbka skrawaniem CNC

Zapraszamy do rozmowy w celu oszacowania kosztu realizacji projektu. Zapewniamy najwyższą precyzję obróbki i wykonanie jej w krótkim, zgodnym z ustalonym terminem czasie.

Skontaktuj się z nami

Oferujemy najwyższą jakość naszych usług. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie.

Zadzwoń: +48 55 621 10 42
Napisz maila: biuro@intech-24.pl
Napisz przez formularz kontaktowy

Czym jest frezowanie CNC?

Frezowanie CNC to metoda skrawania różnego rodzaju materiałów (metali, tworzywa sztuczne , drewna i nie tylko), która pozwala na dokładne kształtowanie powierzchni płaskich według przygotowanego wcześniej projektu. W ten sposób można otrzymać precyzyjnie wycięte elementy, takie jak koła zębate czy gwinty

Jak przebiega?

W trakcie frezowania wykrawany element może przesuwać się ruchem przesuwnym, zaś ostrza poruszają się obrotowo. Do przeprowadzania tego procesu wykorzystuje się specjalną maszynę – frezarkę. Po odpowiednim zaprogramowaniu automatycznie dokonuje ona kolejnych cięć, wyróżniając się szybkością i powtarzalnością.

Dlaczego warto zdecydować się na frezowanie CNC?

Frezowanie CNC cieszy się obecnie dużą popularnością, ponieważ jest to skuteczna i wydajna metoda wykrawania dużej ilości elementów, w przypadku których istotną rolę odgrywa precyzja. Dzięki zautomatyzowaniu procesu cięcia, można wyeliminować błędy ludzkie i zapewnić, że wszystkie obiekty będą w stu procentach zgodne z przewidzianym projektem.

Oferta Intech - frezowanie CNC

Oferujemy skuteczne, precyzyjne frezowanie CNC dla najbardziej wymagających klientów. Gwarantujemy najwyższą jakość wykrawanych elementów i szybką realizację zlecenia.

Skontaktuj się z nami

Oferujemy najwyższą jakość naszych usług. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie.

Zadzwoń: +48 55 621 10 42
Napisz maila: biuro@intech-24.pl
Napisz przez formularz kontaktowy

Toczenie CNC – co to jest?

Toczenie CNC polega na skrawaniu materiałów różnego typu za pomocą specjalnej maszyny (tokarki), która wyposażona jest w jeden lub kilka noży tokarskich i sterowana komputerowo. Wykorzystuje się ją do obróbki brył obrotowych. W ten sposób można kształtować między innymi metale oraz tworzywa sztuczne.

Jak działa toczenie CNC?

Podczas toczenia CNC bryła obraca się, a noże tokarskie wykonują ruchy liniowe, skrawając kolejne kawałki aż do uzyskania pożądanego kształtu. Przed rozpoczęciem pracy maszyna jest odpowiednio zaprogramowana, tak aby zapewnić jak najwydajniejszą pracę i pełną zgodność z przedstawionym przez klienta projektem.

Jakie są największe zalety toczenia CNC?

Toczenie CNC charakteryzuje się dużą wydajnością, a przy tym precyzją. Dzięki temu doskonale sprawdza się również przy produkcji masowej. Tokarka działa w sposób zautomatyzowany, co znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia jakichkolwiek błędów czy niedoróbek. To bardzo elastyczny proces – pozwala na szybkie i bezproblemowe skrawanie w celu uzyskania między innymi kształtu stożka, walca, kuli i nie tylko.

Oferta Intech - toczenie CNC

Precyzyjne i szybkie toczenie CNC oparte na potrzebach i wymaganiach klienta. Najwyższa jakość i nowoczesne rozwiązania zapewniające pełną zgodność z przedstawionym projektem

Skontaktuj się z nami

Oferujemy najwyższą jakość naszych usług. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie.

Zadzwoń: +48 55 621 10 42
Napisz maila: biuro@intech-24.pl
Napisz przez formularz kontaktowy

Pytania i Odpowiedzi

Co wybrać – frezowanie czy toczenie CNC?

Jeśli chodzi o metody obróbki skrawaniem CNC, zarówno toczenie, jak i frezowanie mają swoje wady i zalety. Przede wszystkim, z uwagi na sposób, w jaki działają tokarki i frezarki, będą się one sprawdzały najlepiej przy wycinaniu różnego kształtu elementów. W przypadku tokarek będą to bryły obrotowe, frezarek zaś powierzchnie płaskie. Jeśli nie jest się pewnym, jaki rodzaj obróbki CNC najlepiej sprawdzi się w danym przypadku, nasi eksperci służą pomocą. Przed rozpoczęciem realizacji zlecenia zawsze w pierwszej kolejności zbieramy kluczowe informacje od klienta i omawiamy z nim najlepsze w danej sytuacji rozwiązania.

Jak przebiega proces skrawania?

Na dokładny przebieg procesu skrawania wpływają zastosowane narzędzia i maszyny, a te z kolei trzeba dopasować do wykorzystywanego materiału i oczekiwanych efektów skrawania. Ogółem mówiąc, w trakcie obróbki CNC odkrawane są z dużą precyzją niewielkie fragmenty surowca, aż uda się uformować przewidziany w projekcie kształt. Działaniem noży steruje komputer na podstawie przygotowanego wcześniej programu. Ograniczenie udziału człowieka w procesie skrawania znacznie przyspiesza produkcję, a jednocześnie zapewnia powtarzalność, czyli daje pewność, że wszystkie stworzone elementy będą wyglądały dokładnie tak samo.

Jakie są największe zalety frezowania CNC?

Frezowanie CNC jest przede wszystkim bardzo dokładne – maszyna jest w stanie wykonywać kolejne ruchy błyskawicznie i bezbłędnie nawet 24 godziny na dobę. Jest to więc znacznie wydajniejsze i pewniejsze rozwiązanie niż wykrawanie elementów ręcznie. Dodatkowo, ta metoda cechuje się dużą powtarzalnością. Nie ma mowy o znacznych, problematycznych różnicach między poszczególnymi sztukami tego samego elementu, można mieć więc pewność, że ostateczny rezultat spełni nawet najwyższe wymagania. Kolejna istotna kwestia to szybkość produkcji, którą mogą poszczycić się frezarki. To idealne rozwiązanie w przypadku potrzeby wytworzenia dużej ilości elementów w krótkim czasie.

W których branżach najczęściej sprawdza się frezowanie CNC?

Jest bardzo wiele branż, w których frezowanie CNC jest często wykorzystywane. Największe i najważniejsze z nich to branża elektroniczna, motoryzacyjna, medyczna, energetyczna oraz maszynowa. To jednak tylko czubek góry lodowej – frezowanie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie kluczowa jest dokładność i wydajność. Tę metodę powszechnie stosują zarówno bardzo duże, międzynarodowe firmy, jak i mniejsze przedsiębiorstwa, przede wszystkim z uwagi na jej opłacalność, a także dużą elastyczność. Zapraszamy do skontaktowania się z nami, aby omówić, w jaki sposób nasze usługi mogą pomóc Twojej firmie.

Jakie materiały można poddać frezowaniu CNC?

Bez wątpienia frezowanie CNC jest obecnie jednym z najbardziej uniwersalnych sposobów obróbki – stąd też, między innymi, wynika jego duża popularność w wielu branżach. Przy wykorzystaniu różnych metod możliwe jest skrawanie, między innymi, takich materiałów, jak różnego rodzaju metale (stal, aluminium, mosiądz), w tym metale szlachetne, a także tworzywa sztuczne oraz drewno. Z uwagi na dużą precyzję frezarek oznacza to w praktyce, że za ich pomocą można uzyskać niemal nieograniczoną ilość różnorakich komponentów. Maszynę można dowolnie zaprogramować na podstawie przygotowanego wcześniej projektu i indywidualnie dopasować jej działanie do potrzeb klienta.

Dlaczego toczenie CNC jest lepsze od toczenia manualnego?

CNC to skrót od „Computerized Numerical Control”, czyli od komputerowego sterowania urządzeniami numerycznymi. Oznacza to, że proces toczenia (czyli obracania się materiału wobec własnej osi i odkrawania od niego kolejnych kawałków) przeprowadzany jest za pomocą komputera. Maszyna jest programowana, a następnie w sposób automatyczny wykonuje kolejne cięcia, bez konieczności ręcznego sterowania przez pracownika. To szybsza i wydajniejsza, a także bezpieczniejsza metoda, która pozwala zapobiegać wypadkom, błędom i wszelkiego rodzaju niedoskonałościom powstającym w przypadku toczenia manualnego. Pozwala ona na otrzymanie większej ilości precyzyjnie wykonanych elementów, w krótszym czasie.

Gdzie toczenie CNC jest najczęściej wykorzystywane?

Obróbka toczenie CNC jest często wykorzystywana np. w branży automotive. Za jej pomocą tworzy się zarówno elementy do gotowych pojazdów, jak i części zamienne. Specyfika branży wymaga bardzo dużej dokładności, aby zapewnić użytkownikom bezpieczeństwo, dlatego też toczenie jest dobrym rozwiązaniem. Sprawdza się także w rolnictwie. W tym przypadku precyzja i solidność wykonania również jest kluczowa, zarówno ze względu na bezpieczeństwo, jak i wydajność. Nowoczesne maszyny rolnicze są coraz bardziej zaawansowane technologicznie i wymagają wysokiej jakości komponentów.

W przypadku jakich materiałów stosuje się toczenie CNC?

Toczenie CNC to metoda, która nie wiąże się z dużymi ograniczeniami. Można ją wykorzystać nie tylko w bardzo wielu branżach, ale także w przypadku różnorodnego typu materiałów. Najczęściej może być kojarzone z różnego rodzaju metalami (na przykład stalą), natomiast istnieje także możliwość skorzystania z tokarki w celu ukształtowania tworzyw sztucznych lub drewna. Bardzo rozbudowana jest także lista elementów, które można w ten sposób otrzymać. Znajdują się na niej między innymi śruby, koła, stożki, walce, osie czy cylindry. W zależności od oczekiwanych rezultatów i zastosowanych materiałów, stosuje się różne metody toczenia.

Dlaczego warto wybrać Intech

Precyzyjne wykonanie

Kluczowym aspektem obróbki skrawaniem CNC jest dokładność. Zdajemy sobie z tego sprawę i kładziemy na to duży nacisk. Dlatego stawiając na nasze usługi możesz mieć pewność, że gotowe elementy będą w pełni zgodne z przedstawionym nam projektem.

Terminowa realizacja

Wiemy doskonale, że czas często odgrywa dużą rolę i opóźnienia w produkcji zaburzają cały łańcuch dostaw. W związku z tym dbamy o realizację wszystkich zleceń w ustalonym z klientem terminie, tak aby potrzebne elementy trafiły do niego jak najszybciej

Nowoczesne techniki

Stosujemy różnorodne i nowoczesne techniki obróbki skrawaniem CNC, które pozwalają nam na realizację nawet najbardziej nietypowych i wymagających projektów. Cały czas rozwijamy się i poszerzamy zakres swoich usług.

Klient na pierwszym miejscu

Zadowolenie klientów stoi dla nas na pierwszym miejscu. Dokładamy wszelkich starań, aby parametry każdego zlecenia były w pełni dopasowane do potrzeb i wymagań klienta, a także, aby standardy obsługi stały na najwyższym poziomie.