Tło slidera

Druk UV

Strona główna » Usługi » Druk UV

Czym jest Druk UV?

Druk UV jest nowatorską i uniwersalną metodą druku cyfrowego, wykorzystującą specjalne drukarki UV. Za jej pomocą można tworzyć nadruki na produktach i elementach stworzonych z różnego rodzaju materiałów. Począwszy od drewna, przez plexi, po tekstylia i kartony. Materiały te mogą być bezbarwne lub kolorowe.

Jak przebiega?

Druk UV przypomina druk tradycyjny, natomiast w jego przypadku tuszem, który rozpylają na danym materiale głowice drukarki, są ciekłe polimery. Następnie inicjowany jest proces polimeryzacji tuszu. Aby utwardzić druk i zwiększyć jego trwałość, specjalne lampy zamontowane w drukarce emitują światło UV (ultrafioletowe).

Jakie są zalety druku UV?

Największą zaletą druku UV jest jego wszechstronność. Można za jego pomocą m.in. wykonać nadruk na banerze reklamowym, ale też koszulce czy etui do smartfona. Niezależnie od profilu działalności, każdy powinien być w stanie znaleźć rozwiązanie dla siebie. Ponadto druk UV jest trwały i odporny na warunki atmosferyczne.

Jakie jest zastosowanie druku UV - przykłady branż

Z uwagi na fakt, że druk UV można stosować na materiałach różnego typu, koloru i rozmiaru, metoda ta jest bardzo popularna i zaczyna cieszyć się zastosowaniem w coraz większej ilości branż. Sięgają po nią zarówno niewielkie firmy, jak i wielkie przedsiębiorstwa, które wykonują wydruki za jej pomocą na masową skalę.

Reklamowa

Druk UV pozwala na wygodne drukowanie sloganów reklamowych, loga firmy i nie tylko, na różnego rodzaju materiałach marketingowych (np. banerach, ulotkach, koszulkach).

Meblarska

Nowoczesne drukarki UV pozwalają na łatwą personalizację mebli, a więc na przykład nadrukowywanie własnych wzorów na szafach, stolikach, komodach i innych drewnianych obiektach.

Motoryzacyjna

Dzięki rewolucyjnemu drukowi UV można między innymi wykonywać kreatywne nadruki na karoserii pojazdów, tak aby dopasować je do gustu właściciela i uczynić je bardziej wyjątkowymi i unikatowymi.

Wnętrzarska

Nadruki UV często ozdabiają między innymi płytki ceramiczne, zwłaszcza w hotelach i restauracjach. Za ich pomocą tworzy się także fototapety, czy to ze zdjęć, czy specjalnie przygotowanych grafik.

Oferta Intech - druk UV

Trwały, estetyczny druk UV najwyższej jakości, który przetrwa długie lata – z nami to możliwe! Chętnie podejmujemy się zarówno mniejszych, jak i bardzo dużych, wymagających zleceń.

Skontaktuj się z nami

Oferujemy najwyższą jakość naszych usług. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie.

Zadzwoń: +48 55 621 10 42
Napisz maila: biuro@intech-24.pl
Napisz przez formularz kontaktowy

Na jakich materiałach drukujemy?

Dysponujemy nowoczesnymi drukarkami UV, które pozwalają nam drukować na większości najpopularniejszych materiałów. Znajdują się wśród nich między innymi drewno, tekstylia, plexi, płyty kompozytowe, karton, papier czy płyty meblowe. Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia dokładnych rozwiązań dostępnych dla danego materiału.

Pytania i Odpowiedzi

Czy druk UV może być biały?

Istnieje możliwość stworzenia białego nadruku UV. Jest w tym zakresie kilka możliwości. Należą do nich nadrukowanie jedynie białych elementów, a także przygotowanie białego podkładu pod kolorowy nadruk (aby lepiej wyglądał i był bardziej czytelny). Jest też opcja nadruku trzywarstwowego, a więc najpierw kolorowego, następnie białego, a na koniec ponownie kolorowego. To łatwy sposób na stworzenie na jednej stronie, nadruku o efekcie dwustronnym (na przykład na szkle lub plexi bądź innych przezroczystych materiałach). Decyzja odnośnie do rodzaju i koloru nadruku należy do klienta

Czy druk UV jest bezpieczny?

Wykonany z ciekłych polimerów tusz stosowany w drukarkach UV nie wydziela szkodliwych oparów. Pozwala to na wykorzystywanie elementów, na których wykonano nadruki UV zarówno na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach, w bliskiej odległości od ludzi. Nie ma przeszkód, aby za pomocą druku UV stworzyć nadruk na przykład na etui na telefon, które często trzyma się w rękach czy w kieszeniach. W związku z tym można powiedzieć, że jest to bezpieczna metoda druku. Jednocześnie należy ona do metod ekologicznych – bezrozpuszczalnikowe atramenty UV są przyjazne dla środowiska naturalnego.

Po jakim czasie wydruk UV jest suchy i gotowy do użycia?

Wykorzystane w procesie drukowania światło UV utwardza zastosowany tusz bardzo szybko, a wręcz błyskawicznie. W praktyce oznacza to, że od razu po zakończeniu drukowania, dany przedmiot jest gotowy do użycia. Nie trzeba czekać, aż wyschnie i stanie się bardziej trwały, nawet w przypadku, gdy ma to być na przykład baner do stosowania zewnętrznego. Dzięki temu możliwe jest wydajniejsze i szybsze drukowanie materiałów reklamowych i innych produktów ze spersonalizowanymi nadrukami, w przypadku których ważne jest szybkie otrzymanie gotowego produktu.

Druk UV z Intech - najlepszy wybór

Najwyższa trwałość

Zastosowanie odpowiednich urządzeń i materiałów pozwala nam tworzyć wytrzymałe nadruki, które przetrwają nawet w trudnych warunkach. Zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz.

Druk UV na każdą okazję

Drukujemy na wielu różnorodnych materiałach i tworzymy nadruki nawet bardzo dużej wielkości. Oferujemy szeroką paletę kolorów wydruku, a także profesjonalne, indywidualne doradztwo.

Szybka i sprawna realizacja

Wiemy, że czas często gra dla naszych klientów ogromną rolę, dlatego kładziemy nacisk na szybką i sprawną, a przy tym w pełni zgodną z wszelkimi ustaleniami realizację, nawet bardzo dużych zleceń.

Wydruk skrojony na miarę

Dbamy o to, aby każdy nasz wydruk był wyjątkowy i w pełni dopasowany do potrzeb danego klienta. Jesteśmy otwarci na nowe pomysły i chętnie dopasowujemy się do indywidualnych wymagań.